"ÚTRAINDÍTÁS"

A kedvezményezett neve: Agrárminisztérium
Megvalósító: Debreczeni Márton Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola
A projekt címe: „Útraindítás” A Debreczeni Márton Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola tanulóinak komplex fejlesztése
A szerződött támogatás összege: 30.000.000 forint
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.08.31.
A projekt azonosító száma: EFOP-3.1.10-17-2017-00013

A projekt bemutatása

A pályázat keretében 25 tanuló mentorálása történik heti másfél órában. A mentorlálási tevékenységről mentori naplót, mentorálási térképet vezetünk, ahol minden foglalkozás témája rögzítésre kerül. A mentori napló mellett mind a 25 diák fejlesztő foglalkozásáról egyéni előre haladási naplót vezetnek a fejlesztő pedagógusok, amelybe a foglalkozások témái kerülnek. A fejlesztő foglalkozások heti egy alkalommal öt csoportban történnek: idegen nyelvből (angol, német), matematika – logikából vagy szövegértés szövegalkotásból vagy szakmai ismeretek bővítéséből. Ezeken a foglalkozásokon minden pedagógus differenciált módszert és különböző munkaformákat alkalmaz egyénre szabottan.

Negyedévente szövegesen értékeljük a tanulót. Szöveges értékelést készít a mentor, a nyelvi és a kompetenciát fejlesztő pedagógus is. Amennyiben szükséges beavatkozunk, változtatunk a fejlesztési terven. Ebbe az értékelésbe bevonjuk a gyereket magát, a fejlesztő pedagógusát és a mentort. Ennek függvényében felülvizsgáljuk az egyéni fejlesztési tervet, amit szükség esetén módosítunk.

Intézményünk céljai között szerepel az egészségtudatos élet kialakítása. Az egészséghét alkalmával valósítottuk meg ezeket a célokat.

A kreatív foglalkozások a készség- és képességfejlesztés mellett a szabadidő hasznos eltöltésére is jó példát adnak. Kreatív foglalkozásokat a tanév során 9 alkalommal szerveztünk.

Szabadidős és kulturális tevékenységek közül a budapesti kirándulás, a tanulói közösséget építő, segítő programunk közül a fónagysági tábor valósult meg év közben, tanév végén pedig az erdélyi kirándulásunk.

Második mérföldkő: Szakmai beszámoló

Pályázatba bevont tanulók belépése 2022. január